Dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021r. Imienieny Waleriana i Maksymiliana
Uczniowski Klub Sportowy Maraton

Uczniowski Klub Sportowy Maraton

Uczniowski Klub Sportowy Maraton przy Szkole Podstawowej w Moskurni z końcem listopada zakończył realizację dwóch zadań wspierających finansowo działalność stowarzyszenia. Pierwszy z tych zadań to Program Klub 2019. W ramach tego zadania stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie  wysokości  15 000,00zł  z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki dofinansowaniu lokalny klub sportowy zrealizował 100 godzin treningów tenisa stołowego oraz 50 godzin zajęć nauki gry w  szachy. Zakupiony został również sprzęt sportowy za łączną kwotę 6000,00zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych UKS Maraton otrzymał również dofinansowanie w wysokości  4 700,00zł z Gminy Koźminek na realizację zadania Sport w Moskurni 2019. W ramach tego zadania UKS Moskurnia realizuje 42 godziny treningów tenisa stołowego, a za pozostałą część dofinansowania zakupiony został sprzęt sportowy niezbędny do prowadzenia szkolenia sportowego. Dodatkowo Gmina Koźminek w ramach tzw. "małego grantu" dofinansowała zakup sprzętu sportowego w wysokości 4 300 zł.

Za udzielone wsparcie finansowe zawodnicy i działacze Uczniowskiego Klubu Sportowego Maraton przy Szkole Podstawowej w Moskurni serdecznie dziękują zarówno Gminie Koźminek jak i Ministerstwu Sportu i Turystyki.

Autor: P.Olejnik